Eski Datça’da kahvaltı…

2

Datça; doğası, denizi ve havası ile tam bir cennet. Birçok tatilcinin uçakla ulaşımın bile kolay olmadığı düşüncesi ile Datça’yı tercih etmemesi aslında Datça için bir avantaj, çünkü Datça’nın Bodrum’a dönüşmemesinin tek sebebi ha deyince gidilebiliyor olmaması.

Eski Datça’da kahvaltı için gittiğimiz Mehtap Cafe’nin müdavimi olduk. Sahibi Mehtap Abla ve ailesinin işlettiği bu şirin mekanı özel kılan şey ise yediğiniz herşeyin Mehtap Abla’nın emeği ve sevgisi ile hazırlanmış olması. Kendi bostanı ve bahçesinden, hatta ineklerinden bizzat yaptığı ürünleri yine kendine has hazırlıyor ve sunuyor. Otlu çökelik, reçel çeşitleri, gözleme, tereyağ ve diğerleri hepsi de çok lezzetli idi. Kahvaltıyı badem kahvesi ile bitirdik. Bahçe çiçekler içinde, huzur verici, kolay kolay kalkamıyor insan…

 

mehtap cafe-datça

Share.

2 yorum

  1. ramazan matik on

    Gezebildiğim yerlerde görülecek yerler kadar yöresel yemeklerini’de tatmışımdır. Orasını andığımda tadıyla , görselliğiyle bir bütün olarak düşünmek .orasını soluyormuşum hissi verir bana . Datça köy kahvaltısını görünce bu duygu oluştu bende.Çok hoş yerdir.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.