Napoli ‘de bir pazar sabahı…

2

Napoli, üç günlük seyahatimde yankesicilere karşı hep temkinli olmak zorunda kaldığımdan beni biraz yormuştu. Seyahatimin son günü  ve bir pazar sabahı Napoli’de ne yapabiliriz diye düşünürken yürüyerek sahile inmeye karar verdik, hava da güneşli , keyfimiz yerinde.

Yolumuzun üzerinde son derece güzel bir köşkün bahçesinde ikinci el pazarı kurulduğunu gördüm , pazar günleri açılıyormuş, ben girelim dedim arkadaşım ise ikinci el bişey mi alıcaz boşver dese de hadi girelim dedik ve pazara daldık:) 2. el bişey mi alıcaz diyen arkadaşımın Afrika hayvanları figürlü fincanları satın aldığını görünce pessss dedim 🙂 Marka ve trend ayakkabı ve kıyafetler, antika eşyalar, el emeği ürünler, yeme içme standları… Çıkmasak daha neler alınacaktı neler:)

napoli

İkinci durağımız dondurmacı oldu, vitrini ve içerisi boy boy çukolata ve dondurmalarla harika görünen bir dükkana girdik. Ne alacağımıza zor karar verdik, dondurmalarımızı alıp yolumuza devam ettik. Havanın güzelliğinden ve  gökyüzünün maviliğinden olsa gerek inanılmaz bir huzur var içimde, Napoli’nin yankesicileri sanki bugün yok çevremde :)) napoli

Pazar günü halk dışarda, yürüyüşte, sporda … Sokak müzisyenleri, çiçekçiler adım başı karşımıza çıkıyor. Sahile vardığımda yine bir halk pazarı kurulu idi. Daha önce görmediğim sebze türleri gördüm, oldum olalı köy pazarlarını severim. Pazarın yan tarafı park, paten kayanlar, uçurtma uçuranlar, bisiklete binenler… Sahil cıvıl cıvıl insan kaynıyor.napoli

napoli

napoli-pazaryeri

Share.

2 yorum

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.