Kendi Aracınızla Yurt Dışına Çıkmak Artık Çok Daha Kolay!

0


Kendi aracınızla yolculuk yapmak gibisi yok! Dilediğinizde mola verirsiniz, canınızın çektiği gibi yemek yersiniz. Gittiğiniz yeri bir turist değil, gerçek bir gezgin gibi keşfedersiniz.
Üstelik aracınızla yurt dışına çıkmak için yapmanız gereken işlemler de her geçen gün biraz daha kolaylaşıyor. Bugünlerde, yeni tip bir çipli ehliyete sahipseniz, Yeşil Kart Sigorta Poliçenizi yaptırarak sınırı kolayca geçebilirsiniz. Üstelik artık bu sigortayı yaptırmak için bir yere gitmeniz, belgelerin peşinde koşmanız da gerekmiyor.
Türkiye’de ilk defa HÜRPA Sigorta Yeşil Kart poliçesini telefonda alma imkanı sunuyor.
Ruhsat sahibin TC /VKN, aracın plakası, ruhsat belge no ve yurtdışına çıkacağınız tarihi

telefonda söyleyerek Yeşil Poliçenizi 1 dakikada düzenletebilirsiniz. Üstelik tüm Türkiye’ye ücretsiz kargo gönderisi mevcut.

Hürpa Sigorta Cep Telefonu & Whatsapp : 0533 571 20 52

 

Araba ile yurtdışına çıkarken yapılması gerekenler;

1-Ruhsat sahibi şahıs ise ve seyahat sırasında ve sınırdan geçerken arabanın içinde ise yapmanız gereken özel bir şey yok, ancak ruhsat sahibi arabada olmayacaksa ( örneğin babanızın arabası ile çıkacaksınız ve babanız yanınızda değil) ya da araç şirket aracı ise o zaman işler değişiyor… Ruhsat sahibinin noterden sizin adınıza bir vekalet vermesi gerekiyor.

2-Ehliyetinizin kesinlikle yanınızda olması gerekiyor, sadece pasaport ile aracı yurtdışına çıkartamazsınız. Ehliyetin chipli olması gerekiyor ama eski chipsiz ehliyetle çıkanlar da var…

3-Seyahat takvimini kapsayacak şekilde “Yeşil Sigorta” yaptırmanız ve poliçe aslının da yanınızda bulundurmanız gerekiyor.  Yeşil Sigortayı sınırdan geçerken yaptırabilirsiniz ancak elektrik kesildi, internet gitti, kuyruk oldu gibi risklerle karşılaşmak istemiyorsanız yola çıkmadan önce poliçeyi yaptırmanızı öneririm. Kime yaptıralım derseniz, bilen bilir ben aynı zamanda sigorta acentesiyim, dilediğiniz zaman yukarıdaki cep numarasından arayarak poliçenizi telefonda düzenleyebiliriz ve ücretsiz kargo ile adresinize gönderebiliriz.

Yeşil Sigorta, asgari 15 günlük yapılabiliyor ve otomobil için primi 47,25 Euro, yani sizin seyahatiniz 6-7 gün olsa bile 15 günlük poliçe almak durumundasınız.

Otomobil dışındaki taşıtların primi ile varsa diğer sorularınız için yukarıdaki numaradan ve whatsapptan sorabilirsiniz.

Araba ile yurtdışına çıkarken mecbur olmayan ama önerilen işlemler;

1- Yeşil Sigorta sizin yurtdışındaki trafik sigortanızdır, bir kaza geçirdiğinizde kendi aracınızın uğrayacağı maddi zararı karşılamaz, bunun için kasko poliçeniz var ise “yurtdışı” klozunu kasko poliçenize dahil ettiriniz, primi çok yüksek değil, ama kaskonuz yoksa takdir sizin…

2- Yurtdışına çıkarken gümrükteki polis size Yurtdışı Seyahat Sigortası sormaz, ama bilin ki yurtdışında sağlık giderleri oldukça pahalı. Seyahatinizi kapsayacak bir süre ile seyahat poliçesi alabilirsiniz. Seyahat Poliçesinin “1 haftalık primi 4,30 Euro”… Bu poliçeyi de telefonda düzenletebilirsiniz, aslının yanınızda olması şart değildir.

 

 

 

Share.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.