Sri Lanka vizesi nasıl alınır?

0

Asya’nın yeşil ülkesi Sri Lanka, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke, üstelik Umumi Pasaport sahibi olan biz bordo pasaportlular dışında Yeşil Pasaport sahibi olan vatandaşlar da vize uygulamasına tabiler.

Vize almak deyince gözünüz korkmasın, Schengen Vizesi gibi teferruatlı ve külfetli değil Sri Lanka vizesi. Online vize uygulaması son derece kolaylaştırıyor işi, aşağıdaki linkten girip İngilizce formu doldurup, 35 doları kredi kartınızla ödüyorsunuz, mailinize bir posta düşüyor, başvurunuz alınmıştır yazıyor bu başvuruda, bu mailden bir çıktı alıp yanınızda götürmenizi tavsiye ederim. Ülkeye girişte pasaport kontrolde pasaportunuzu uzattığınızda pul gibi bir vizenin çıktısını alıp pasaportunuza yapıştırıyorlar, işte bu kadar kolay… Dikkat edilmesi gereken tek ve önemli husus ise; tek bir harfin bile hatalı yazılmamış olması gerekiyor, o nedenle online vize başvurusu yaparken çok dikkat etmek gerekiyor, eğer hatalı bir giriş yaparsanız ülke girişinde vize ücretini bir kez daha ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Online Sri Lanka vizesi doldururken dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Klavyeyi büyük harfe çevirin.
  • İngilizce karakter kullanın ( İ,Ö, Ş, Ü lere dikkat )
  • Pasaport no, Ad-Soyad çok dikkat edin, tek harfi bile hatalı olmasın, her sayfayı geçerken bir kez daha kontrol edin.
  • Sri Lanka’daki adrese kalacağınız otel ismini ve adresini yazın
  • Mail adresinizi doğru yazdığınıza emin olun, çünkü vize maili o adrese gelecek…
  • Aktarmalı uçuşla gidiyorsanız uçuş bilgisine ilk hareket noktasındaki biletinizin bilgilerini girin.

Sri Lanka vizesi 30 gün ve iki girişli veriliyor.

Sri Lanka Online Vize Başvuru Linki: Tıklayınız…  çıkan sayfada ” I Agree ” butonunu tıklayıp devam edin.  Sol taraftaki  Tourist ETA bölümünden Apply for Individual ( bireysel başvuru) adımını seçin ve istenilen bilgileri yukarıdaki uyarıları dikkate alarak girin.

Sri Lanka gezerken keyif alacağınız bir rota, uçak bileti pahalı ancak konaklaması yemesi içmesi çok pahalı olmayan Sri Lanka için ödeyeceğiniz vize parasının hakkını vererek gezin ve eğlenin:)

 

Share.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.